3D Planeerija
Avaleht / EPDM turvaaluskatend

EPDM turvaaluskatend

EPDM turvaaluskatend on pidev, ühenduskohtadeta, poorne, vett läbilaskev, elastne 2-kihiline lahendus, mis on valmistatud läbiva värvitooniga keemiliselt töödeldud kummigraanulitest, SBR kummigraanulitest ja polüuretaansideainest. Segu segatakse valmis kohapeal valutootena ja paigaldatakse käsitsi.

EPDM katend on võrreldes teiste pinnakatte- ja puistetäitematerjalidega oluliselt pikema elueaga, kulumiskindel, madalate hoolduskuludega.

Aluskiht on valmistatud ümbertöödeldud kummist ehk SBR kummigraanulist. Pealmine kiht koosneb 1-3,5 mm suurusega värvilistest EPDM kummigraanulitest. Katendil ei ole võrreldes kummimattidega vuugikohti, kust taimed saaksid läbi kasvada, samuti on seda äärmiselt raske lõhkuda.

Turvakatendi kogupaksus sõltub mänguvahendi kukkumiskõrgusest ning on vahemikus 30-120 mm. Selle alumine, mustast SBR kummigraanulist elastsuskiht on paksusega 20-110 mm ja ülemine värviline UV-kindel EPDM kummigraanulist kulumiskiht on paksusega 10 mm.

EPDM turvaaluskatendi alla rajatakse 15-20 cm paksune tihendatud killustikust alus, mis piiratakse plastikust, puidust või metallist äärisega. Katendit võib paigaldada ka otse asfaldile ja betoonile, katend on raskesti süttiv, testitud ja klassifitseeritud kui madala süttivusega.

Pealmise EPDM kihi paksus on 10 mm, et tagada vastupidavus kulumisele ja rasketele ilmastikutingimustele ning vähendada ekspluatatsioonikulusid tulevikus. SBR kummigraanuli suurus on vahemikus 2-10 mm, et tagada vajalik pehmus ja lööki summutav kaitse kukkumisel.

Katendi paigaldusel peab aluspind olema kuiv, ei tohi olla sademeid, sobiv õhutemperatuur vahemikus 10-40°C ning õhuniiskus vahemikus 40-90 %. Materjali kuivamise ajal ei tohi õhutemperatuur langeda alla + 5°C.

Katendi konstruktiivne lahendus:

  • EPDM kummigraanulist kulumiskiht                  10 mm
  • SBR kummigraanulist elastsuskiht                       20-110 mm
  • Tihendatud killustikust aluskiht                            150-200 mm
  • Geotekstiil
  • Tasandatud ja tihendatud mineraalne aluspinnas

EPDM kummigraanuli värvivalik on väga lai ning võimaldab teostada erinevaid mitmevärvilisi lahendusi, kujundeid ja mustreid.

NB! Tähtis on teada, et osad EPDM kummigraanuli toonid nt. sinised, lillad, valged ja hallid vajavad paigaldamisel spetsiaalset UV kindlat („Aliphatic“) liimi. Vastasel korral muutub graanuli värvitoon oluliselt ja saab tugeva kollase varjundi.