3D Planeerija
Avaleht / Hooldus

Hooldus

Hooldus

Regulaarne ja nõuetekohane hooldus aitab pikendada mänguväljaku eluiga, vältida atraktsioonide purunemist ja sellest tulenevaid õnnetusi. Meie hooldusmeeskond on väga kogenud ja läbinud ohutusstandardi koolituse.

Tiptiptapil on pikaaegne mänguväljakute tehnilise hoolduse kogemus (sh 200 Tallinna avaliku mänguväljaku hooldamine). Hooldusteenust teostavad EN 1176:2017 ohutusstandardi koolituse läbinud spetsialistid, kelle kasutada on vajaliku varustusega hooldusautod. Katkiste detailide vahetus ja parandustööd saavad kiirelt tehtud tänu olemasolevale tootmisele.

Mänguväljakute korrashoiuga seotud tööd vastavalt teostamise järjekorrale on:

1. Inspekteerimine

Aitab välja selgitada, millises olukorras on olemasolev mänguväljak ja sealsed atraktsioonid ning kas need vastavad kehtivale ohutusstandardile.

2. Ohtlikkuse likvideerimine

Inspekteerimisel kogutud andmete põhjal (probleemne detail, toode või kogu väljak) toimub detailide vahetus ja/või ohtlike toodete eemaldamine. Ohtlikuks loetakse detaile ja tooteid, mis kujutavad ohtu kasutaja tervisele või on moraalselt ja füüsiliselt nii amortiseerunud, et neid ei ole enam otstarbekas taastada.

3. Korrastamine ja remontimine

Detailide vahetus puudutab peamiselt purunenud, kulunud või puuduvaid detaile nagu näiteks trepiaste, liurenn, käsipuu, rippkiik jms. Enamasti on vajalik ka kinnitustarvikute ja detailide lisamine. Nt liivakastidele paneme nurkadesse vineerist plaadid, mis muudavad need ohutumaks ja lisavad liivakastile funktsionaalsust. Logisevad kinnitused, kruvid ja poldid saavad pingutatud või asendatud.

Viimistluse uuendamine tagab toodetele värske väljanägemise ja muudab need ilmastikutingimustele vastupidavaks. Kui klient soovib, lisame uusi atraktsioone. Nii saame muuta mänguväljaku terviklikumaks ja tagada lastele olulised tegevused nagu kiikumine, liulaskmine, ronimine jne. Remondime ja paigaldame ka piirdeaiad.

4. Regulaarne hooldus ja kontroll

Vastavalt atraktsioonide kasutustihedusele ja vahendite iseloomule tuleb teostada regulaarset kontrolli ja hooldust. Nii on võimalik ohte ennetada ning tagada toodetele pikem eluiga. Kui ohtlik olukord on juba tekkinud, reageerime väljakutsele kiirelt, vajadusel sulgeme tootele ligipääsu ja korraldame koheselt vajalikud tööd.

 

Atraktsioonide regulaarset hooldust tuleb teostada sõltuvalt atraktsioonide kasutamise sagedusest. Plaanilist hooldust vajavad ka garantiiga atraktsioonid. Hooldusteenuse osutamiseks sõlmime kliendiga hoolduslepingu, milles lepime kokku täpsed teenuse teostamise tingimused. Mänguväljakud olgu korras ja ohutud!