3D Planeerija
Avaleht / Blogi / 10 põhjust, miks eelistada hooldusvaba mänguväljakut

10 põhjust, miks eelistada hooldusvaba mänguväljakut

28. jaan 20214 min lugemineBlogi

Kui järgmisel korral mõnele mänguväljakule satute, püüdke ära arvata, kui kaua mõni sealne atraktsioon on juba laste kasutuses olnud. Mille järgi otsustate? Loomulikult mänguväljaku välimuse ja seisukorra põhjal. Vaatate kulumist ja kriime, kooruvat värvi ja tuhmuvaid toone. Aga võib juhtuda, et satute silmitsi mänguväljakuga, mis näeb välja nagu uus, kuigi teate kindlalt, et see on püstitatud juba pikka aega tagasi. Miks siis mõned tooted kuluvad, aga teised mitte? Vastus on väga lihtne – järjest enam eelistatakse mänguväljakut valides hooldusvabu tooteid. Miks? Selleks on mitmeid põhjused, panime need oma seniste kogemuste põhjal kirja:

Ilus välimus paljudeks aastateks. 

Kogu silmailu, mis toote valikul kindlasti oma rolli mängis, jääb alles. Värvid ei muutu tuhmiks ja mänguväljak näeb aastaid välja nagu uus.

Kaitstud ilma ja vandaalide eest.

Ilma naljata. Päike, tuul ja vesi võivad teha sama palju kahju nagu inimkäsi, mille omanikul on tulnud mõttesse mänguväljaku kallal vandaalitseda. Hooldusvaba toote puhul võivad ilm ja huligaan tujutseda, aga mänguväljaku välimus sellest ei muutu.

Vedrukiiged on kindlalt töös aastaringselt, sõltumata ilmast.

Pikem eluiga.

Sõltuvalt toote kasutustihedusest ja liikuvate detailide korralisest hooldusest, on hooldusvabade toodete eluiga 2-4 korda pikem kui tavatoodetel. Kui olla ise tähelepanelik (nt liikuvad osad ja kinnitused aastas korra üle vaadata), siis peab hooldusvaba toode vastu 15-25 aastat!

Tänapäevased materjalid.

Hooldusvaba mänguväljaku materjalid ja kinnitused annavadki toodetele pika eluea, kulumiskindluse ning värske välimuse. Puitpostide asemel on alumiiniumpostid, polüpropüleenkattega vineeri asemel kasutatakse HDPE plastikut, need pinnad, kuhu lapse jalg astub, kaetakse kulumis- ja libisemiskindla spreiplastikuga jne. Ja väga oluline on aluskattematerjal, ka siin saame pakkuda tänapäevaseid lahendusi nagu nt kummimultš või EPDM turvaaluskate.

Aluskattematerjal on väga oluline, kukkumine peab olema turvaline.

Vastupidavus korvab hinna.

Kvaliteetsem ja vastupidavam toode tähendab ka kallimat hinda, kuid hooldusvaba toote oluliselt pikem eluiga toob tegelikult kaasa kulude kokkuhoiu. Tavalisest tootest 30-50 % (sõltuvalt konkreetsest tootest) kallim hooldusvaba toode on kasulikum valik eelkõige avalikele, suure kasutustihedusega mänguväljakutele.

Mugavus maksab.

Sõna otseses mõttes, sest on kliente, kes julgevad tunnistada, et nad on laisad ☺ Tavaline mänguväljak tahab tihedamat ja tähelepanelikumat hooldust, hooldusvaba toode aga ei oota, et keegi vahepeal poste üle värviks või liivasest aluskattest tingitud kulumisjälgedega maadleks. Hilisem mugavus kaalub üles veidi kõrgema tootehinna.

Läbimõeldud lahendused.

Hooldusvaba toode ei hakka tellijat narrima sellega, et meelitab küll kulumiskindla trepiga, aga näiteks platvorm on puidust. Kui teha paremini, siis tuleb teha nii hästi, kui võimalik ja seepärast on hooldusvabad tooted viimse detailini kulumiskindlad. Vahel siiski eelistab klient liimpuidust poste, kuid kõik ülejäänu (platvormid, paneelid, ronimisseinad, katused, trepid) on hooldusvabast HDPE plastikust). Kvaliteedis võib kindel olla ka siis, kui mänguväljaku aluskatteks on liiv ning igapäevaseid kasutajaid palju.

Mängulinnak ALEXANDRA, postid liimpuidust, kõik muu hooldusvaba.

Põhjamaade lemmikud.

Tänaseks on seis selline, et meie tootevalikust tellivad Põhjamaad ainult hooldusvabu mänguväljakuid. Kas on põhjuseks muutlik ja kohati üsna karm ilmastik või meeldib neile meie toodete disain, kuid positiivseimat tagasisidet saame just Põhjamaadest. Ka meil siin Eestis on neli aastaaega, muutlik ja kohati väga heitlik ilm, mistõttu usume, et hooldusvabad tooted on kasvav trend ka kodumaal.

Paindlikud lahendused.

Kindlasti me ei taha, et senised tavatoote tellijad tunneksid, et nad on millestki ilma jäänud. Seepärast oleme loonud võimaluse, et ka tavatoodetele saab eraldi tellida hooldusvabu platvorme ja treppe, sest eks need ole esimesed, mis kuluma kipuvad. Koos leiame kindlasti lahenduse, kuidas olemasolevale tavatootele hooldusvabade detailidega eluiga ja värskemat välimust juurde anda.

Kasvav tootevalik.

Tiptiptap’i hooldusvabade toodete valikust on klientide lemmikuteks kindlasti FRESH ja samuti FOREST sari. Sellele järgnevad Zodiac sarja tooted ning WaterWorld sari. Hittideks on kujunemas uued sarjad OCTO ja URBAN ning seda põhjusega 🙂

OCTO sari on noorte poolt hästi vastu võetud.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et tuttavad ja turvalised tavatooted ei kao kusagile ning loomulikult täieneb ka soodsama hinnaga toodete valik pidevalt. Kuid hooldusvabad tooted on kindlasti tulnud selleks, et jääda ning võtta koht sisse seal, kus vähemalt mõni eelnevalt loetletud punktidest on oluliseks argumendiks. 

Meie uudised, lood ja looming

Oleme spetsialistid, kes jagavad vajalikku infot ja suunanäitajad, kes pidevalt inspireerivad. Hoiame sind olulisega kursis.
Kõik artiklid