3D Planeerija
Avaleht / Blogi / Milline roll on mänguväljakutel kinnisvaraturul?

Milline roll on mänguväljakutel kinnisvaraturul?

11. jaan 20213 min lugemineBlogi

Mees, kes kannab seljas kvaliteetset ülikonda ja randmel kallist kella, ei pane kunagi jalga odavaid või lääpa tallatud kingi. Need nulliksid tema väljapeetud kuvandi ja looksid mehest hoopis teise mulje, kui ta oma ülikonna ja kellaga jätta võiks. Milleks selline näide? Sel lihtsal põhjusel, et sarnane olukord tekib üsna sageli uute kinnisvaraarenduste puhul, kus üheks osaks tervikust on ka majade juures asuvad mänguväljakud. Arendajad loovad parimate kavatsuste ja professionaalsete ehitajatega suurepäraseid kortermaju, kuid võivad tahtmatult minna alt sellega, mida paigaldatakse majade kõrvale ning hoovidesse.

Iga uue kortermaja kerkimine on sündmus, sest ehitisest saab paljude inimeste kodu. Nende seinte vahel kasvavad lapsed, tekivad mälestused ja oma kogukond. Samal ajal on kinnisvara paljude inimeste jaoks investeering, millelt loodetakse tulu ning mille väärtuse püsimisse ollakse valmis panustama nii oma aega kui raha. Mõlemal juhul, nii perekonna kui investori jaoks, on oluline kogu tervik ehk mitte ainult see, milline on korter, vaid ka see, milline on kortermaja ümbrus. Nii on arendaja ülesandeks luua uute majade ümber ka haljasalad ja paigaldada mänguväljakud.

Mänguväljakul võiks tegevust jaguda erinevas vanuses lastele.

Just siin võivadki tekkida komistuskivid. Sageli määrab mänguväljaku ja samuti õueinventari valiku ainult hind. Võetakse pakkumised, valitakse odavaim ja sellega on teema lõpetatud. Arendajal on eelarve alati pingul ning teda võib mõista, aga lõpuks on need värsked korteriomanikud, kes seisavad silmitsi lahendusega, mis nende vajadustele ei vasta ja mille kvaliteet ei kannata kriitikat. Juhtub ka seda, et (maastiku)arhitekt on juba varakult teinud ära suure töö ja kavandanud just sellise õueala, mis ümbritseva keskkonnaga harmoneerub. Nüüd on küsimus, kust sellised atraktsioonid tellida ja kas lisaks välisele arvestatakse ka toodete kvaliteediga?

Kui õuealale on planeeritud mänguväljak, siis olgu kortermaja suur või väike, tuleb atraktsioonide valikul ikka ja alati arvestada keskmisest suurema kasutustihedusega. Tooted peavad vastama kõikidele ohutusnõuetele ning kindlasti tasub tootjalt küsida, kas valitud atraktsioonidele on väljastatud ohutussertifikaadid. Ainult nii saab olla kindel, et atraktsioonid on usaldusväärsed, ohutud ning vastupidavad. Mitte mingil juhul ei sobi kortermaja hoovi kodutarbijale kasutamiseks mõeldud kiiged ja liumäed, mida saab osta igast ehituskauplusest. Olukorda, kus konkreetse arenduse juurde pole võimalik sobivat mänguväljakut leida, tekkida ei saa, sest kodumaised tootjad on paindlikud ning loovad klientide soovil kindlasti ka põnevaid erilahendusi.

Ka vanemates majades asuvatele korteritele annab uus mänguväljak hoovis palju juurde.

Seda, milline on kortermaja õueala, vaatavad hindavalt nii see klient, kes otsib kodu kui see, kes otsib investeerimisvõimalust. Majaümbrus ongi ju see, mida nähakse kohale tulles kõigepealt ja mis loob esmamulje. Kui kohale jõudes on esimene emotsioon positiivne, sest vastu vaatab oskuslik teostus ja hea kvaliteet, siis vaadatakse ka maja ning korterit positiivsema pilguga.

Mõistlik on õueala planeerimisega alustada võimalikult varakult, eriti siis, kui (maastiku)arhitekti sooviks on erilahendus. Siin on koostöö mänguväljakute tootjaga väga olulisel kohal ning mida varem sellega alustada, seda parem on tulemus. Meie koostöö kinnisvaraarendajatega on olnud igati positiivne, nii et kui näete uue kortermaja hoovis Tiptiptap’i mänguväljakut, siis see on hea märk 🙂

Meie uudised, lood ja looming

Oleme spetsialistid, kes jagavad vajalikku infot ja suunanäitajad, kes pidevalt inspireerivad. Hoiame sind olulisega kursis.
Kõik artiklid