3D Planeerija
Avaleht / Blogi / Tasakaal tuleb tasapisi

Tasakaal tuleb tasapisi

18. märts 20233 min lugemineBlogiUudised

Füüsiline tasakaalutunnetus on inimesele nii loomulik oskus, et me enamasti ei mõtle, miks see tegelikult oluline on. Ja kui palju me tasakaalus püsimist igapäevaselt rakendame. Kogu ärkveloleku aja, seistes, kõndides, joostes, treppidel liikudes, rattaga sõites jne.

Kas sa mõtled igapäevaselt selle peale, kuidas hea tasakaalutunnetus aitab sul  kahandada kukkumiste ja vigastuste ohtu ning parandab kehahoiakut ja liikumisvõimet? Tõenäoliselt mitte 🙂 Aga meie mõtleme.

Lastele pakuvad tasakaalurajad ka võistlusmomenti. Kes on kõige osavam?

Tasakaalurajad on populaarsed atraktsioonid, sest need pakuvad erinevaid võimalusi laste arengu ja tervise toetamiseks. Rajal liikudes tuleb tasakaalu saavutamiseks ja hoidmiseks kasutada erinevaid lihaseid, see aga parandab mitte ainult füüsilist toonust vaid aitab suurendada nii stabiilsust kui keha üldist tasakaalu. Mõeldes ette iga järgmist sammu, on fookus samal ajal hetkel tehtavatel liigutustel ning kehahoiakul, mis omakorda arendab teadlikku kohalolu. Laps on keskendunud, tajub oma keha ning püsib tasakaalus.

Kuid kas olete tähele pannud, et kõik tasakaalu hoidmisega seotud harjutused, rajad ja atraktsioonid tõmbavad ka täiskasvanuid, sõltumata vanusest ja füüsilisest vormist? See on täiesti loomulik, sest tasakaalutunnetus on pakkunud meile lapsest saati erinevaid eduelamusi ja see kõik on kehamälus alles. Kuidas me kõndima õppisime, jooksma hakkasime, jalgrattasõidu ära õppisime, puu otsas turnisime, ehk isegi katuseid mööda käisime… 😉 Nii on iga ettejuhtuv tasakaalurada uus ja põnev väljakutse, mis käivitab igas täiskasvanus lapseliku õhina – kas ma saan sellega hakkama? Aga ma proovin!

Tasakaalurajad vanust ei küsi. Igaüks saab end proovile panna!

Kõike eelnevat arvesse võttes on arusaadav, miks on tasakaalurajad meie disainerite ja  arendusmeeskonna erilise tähelepanu all. Tasakaaluvahendite tootevalik on väga lai, sest erinevaid ägedaid lahendusi on nii palju: tasakaalupoomid, -plaadid, -alused, -rajad, -sillad. Lisaks erineva suurusega tervisespordikompleksid, millel samuti saab oma tasakaalutunnetust arendada ja proovile panna. Kokkuvõtvalt tasub meeles pidada, miks on hea tasakaalutunnetus oluline:

  • Parandab füüsilist jõudlust
  • Vähendab vigastuste riski
  • Suurendab enesekindlust
  • Tugevdab luustikku ja lihaseid
  • Parandab kehahoiakut

Seda on piisavalt selleks, et suunata lapsed mänguväljakutele, kus korralikud tasakaalurajad olemas või rajada mõni selline koduhoovi. Nii lapsi kui täiskasvanuid silmas pidades ei tasu unustada, et tasakaal tuleb tasapisi, kuid hoiab meid läbi elu.

Lastele meeldib end proovile panna. Tasakaalutunnetust arendavad poomid, sillad, plaadid jne on alati suured lemmikud.

Meie uudised, lood ja looming

Oleme spetsialistid, kes jagavad vajalikku infot ja suunanäitajad, kes pidevalt inspireerivad. Hoiame sind olulisega kursis.
Kõik artiklid