3D Planeerija
Avaleht / Meie lugu

Meie lugu

Pereettevõte, mis sai alguse pere väiksematest ja on kasvanud koos nendega

Eestlased on harjunud mitu sammu ette mõtlema. Nii pidas ka perepea Rasmus 2004. aasta kevadel koos kaasa Kadriga pisitütre sündi oodates aegsasti plaani lapsele koduaeda vahva mänguväljak luua. Selgus aga, et kodumaiste atraktsioonide valik oli pea olematu ning kallis importkaup ei õigustanud oma hinda välimuse ega funktsionaalsusega. Algne pettumus muutus kiiresti lennukaks ideeks.

“Oma lapse puhul ei kõhkle hetkekski, kui tahad tema heaks midagi teha”, meenutab Rasmus esimese, kodus valmistatud mänguväljaku sünnilugu. “Pidasin Kadriga nõu, milline võiks meie koduaia mänguplats olla, hankisin vajalikud tööriistad ja materjalid, kutsusin sõbra appi ning hakkasime pihta! Sattusime nii hoogu, et plaanitud ühe atraktsiooni asemel tegime kaks”, naerab Rasmus. Et oma kätetööle ka kõrvaltvaataja hinnang saada, läks Rasmus koos sõbra ja üleliigse atraktsiooniga laadale, kus kodukootud toode hetkega omaniku leidis. Lisaks sai mänguväljak kõvasti kiita ning aktiivselt tunti huvi, kust selliseid tooteid osta saaks. Päeva lõpuks oli otsus sündinud – hakkame ise tootma!

“Loomulikult on toote juures olulised värvid, disain, materjalid, funktsioonid, kuid turvalisus on kõige tähtsam.”

Väike Marii sündis juunikuu kolmandal päeval ja selleks ajaks, kui tüdruk jalad alla sai, oli ka vanemate loodud firma Tiptiptap juba jalgel. Paralleelselt tütre sirgumisega on ka firma kasvanud. Marii ja tema noorem vend Rasmus jr on mõlemad Tiptiptapi toodangu inspiratsiooniks ja testijateks. “Turvalisus on meie jaoks prioriteet”, rõhutab isa Rasmus, kes on mänguväljakute turvalisuse ja standardite teemal end pisiasjadeni kurssi viinud ja seisab isiklikult selle eest, et Tiptiptapi tooted oleksid lastele ohutud.

Täna ekspordib Tiptiptap oma tooteid peamiselt Euroopasse, samuti Aasiasse, Araabiamaadesse ja peatselt ka Austraaliasse. Pidevalt laienev tootevalik annab võimaluse pakkuda sobivaid atraktsioone erineva kliima ja kultuuriga riikidesse. Ka Eesti lapsed tunnevad Tiptiptapi mänguväljakuid hästi, sest kodumaal on Tiptiptap oma valdkonna liider ja suunanäitaja.