3D Planeerija
Avaleht / Kummimultš

Kummimultš

Kummimultš turvaaluskatendina on pidev, ühenduskohtadeta, poorne, vett läbilaskev, elastne 1- või 2-kihiline lahendus, mis on valmistatud värvilistest kummilaastudest, SBR kummigraanulitest ja polüuretaansideainest.

Kliendil on võimalik valida sobiv värvilahendus kas ühe- või mitmevärvilisena.

Katendi aluskiht on valmistatud ümbertöödeldud kummist ehk SBR kummigraanulitest, mille suurus on vahemikus 2-10 mm, et tagada vajalik pehmus ja lööki summutav kaitse kukkumisel. Pealmine kummimultši kiht on valmistatud taaskasutatud kummimaterjalist, mis on orgaaniliselt töödeldud erivärviliseks.

Paigaldamine

Kummisegu segatakse objektil kohapeal valmis valutootena ning paigaldatakse käsitsi, seetõttu saame teostada ka erikujulisi lahendusi ning reljeefe. Üldjuhul selle meetodi puhul killustikust alust rajada ei ole vaja, katend paigaldatakse tasandatud tugevale maapinnale, millele on eelnevalt paigaldatud geotekstiil. See on lihtne ja soodne lahendus ka piiratud eelarve puhul.

Katendi paigaldusel peab aluspind olema kuiv, ei tohi olla sademeid, sobiv õhutemperatuur on vahemikus 10-40°C ning õhuniiskus vahemikus 40-90%. Materjali kuivatamise ajal ei tohi õhutemperatuur langeda alla + 5°C.

Eelised

Kummimultšist turvaaluskatend on võrreldes teiste pinnakatte- ja puistetäitematerjalidega oluliselt pikema elueaga, kulumiskindel ja madalate hoolduskuludega. Katendil ei ole võrreldes kummimattidega vuugikohti, samuti on seda raske lõhkuda. Oma elastsuse tõttu võtab katend maastikukujunduselemendina maapinna reljeefiga sama kuju.

Turvaalusena on kummimultšist katend suurepäraselt toimiv ja pehme, hoides mänguala porist, mustusest ning prahist puhtana. Minimaalne katendi paksus on 30 mm. Mänguvahendite alla paigaldatava katendi paksus valitakse vastavalt toote maksimaalsele kukkumiskõrgusele ja on vahemikus 30-140 mm.

Värvivalik

Kummimultši standard värvivalikusse kuulub 5 pastelset ja looduslähedast põhitooni:

  • pruun
  • kuldne
  • punane
  • roheline
  • beež

Lisaks on valikus 4 mitmevärvilist segu ehk mixi:

  • Jungle Original
  • Rainbow
  • Rustic
  • Camouflage

Meie poolt pakutav kummimultšist turvaaluskatend on sertifitseeritud vastavalt ohutusstandardile EVS-EN 1177:2018 ning vastab kõigile ohutusnõuetele.