3D Planeerija
Avaleht / Mänguväljakute materjalid

Mänguväljakute materjalid

Mänguväljakute valmistamine ja materjalid

Tiptiptap’i tooted on kvaliteetsed, turvalised ja vastupidavad. Iga uut toodet luues mõtleme tulevastele kasutajatele, kelle jaoks peab atraktsioon olema ohutu, täitma oma eesmärki ning pakkuma nii mängurõõmu kui silmailu.

Mänguväljakute tootmine

Mänguväljakute valmistamisel kasutame erilise ristlõikega 98x98mm liimpuidust või alumiiniumist poste, mille eeliseks on nende tugevus ja suurendatud vastupidavus kaardumisele, pragunemisele ja lõhenemisele. 

Liimpuidust postid: 

  • immutame hallituse ja mädaniku vastase vahendiga;
  • krundime toonimata immutiga;
  • viimistleme seejärel kaks korda spetsiaalse toonitud immutiga.

Lisaks töötleme kõik puitmaterjali otsad  spetsiaalse viimistlusvahendiga.

Postid katame värviliste ”mütsikestega”, et vältida veekahjustusi.

Hooldusvabade toodete valmistamisel kasutame liimpuidust postide asemel alumiiniumposte, kuni 60% meie toodetes kasutatavast alumiiniumist pärineb taaskasutatud toorainest.

Liumägede seinapaneelid, ronimisseinad, katused ja vedrukiikede detailid valmivad spetsiaalsest UV- ja ilmastikukindlast kolmekihilisest kõrgtihedast HDPE plastikust, millest 50% sisaldab taaskasutatud materjali. Värvivalik on järgmine: punane, kollane, sinine, roheline, pistaatsia, fuksia, oranž-pruun, hall ja must.

Liurennid on HDPE plastikust külgede ja roostevabast metallist põhjaga. Eritellimusena (nt troopilise kliimaga riikidesse) teeme liurenne ka HDPE plastikust põhjaga.

Trepid, platvormid ja muud puidust detailid valmistame liimpuidust. Immutame need hallituse ja mädaniku vastase vahendiga, krundime seejärel toonimata immutiga ning viimistleme kaks korda spetsiaalse toonitud immutiga.

Ronimisvõrgud ja rippsillad valmistame eriti tugevast plastikühendustega 16 mm jämedusest terasüdamikuga punutud plastköiest. 

Kinnitustarvikud valmistame roostevabast (AISI 304) terasest. Metallosad nagu torud ja kiigetalad toodame tsingitud ja/või pulbervärvitud terasest. Kõik väliskinnitused ja mutrid katame spetsiaalsete juurdepääsu takistavate plastikust mutrikatetega.

Maakinnitused valmistame kuumtsingitud metallist. Standardina kasutame kuumtsingitud metallist torumaakinnitusi, mis betoneeritakse maasse. Soovi korral pakume kinnitusi ka betoonivabaks või pinnase-pealseks paigalduseks.

Hooldusvabad tooted

Lisaks standardmaterjalidele saame valmistada kõiki meie tootevalikus olevaid tooteid hooldusvabana. Hooldusvabade toodete põhikonstruktsioonid valmistame alumiiniumist. Nende toodete trepid, platvormid ja kaldteed katame lisaks spetsiaalse tekstuurse kulumis- ja libisemisvastase ning müra summutava kahekomponentse spreiplastikuga.

Garantii

Sõltuvalt materjalidest anname oma toodete garantii 2-15 aastat.

Garantiitingimused

Meie tooted on sertifitseeritud

Tiptiptapi tooted on sertifitseeritud Saksa ettevõttes TÜV SÜD Product Service GmbH.

Meie mänguväljakud, skatepargid ja välitreeningseadmed on toodetud ja vastavad Euroopa ohutusstandarditele.

Meie pikaajaline kogemus põhineb kindlal veendumusel, et laste ja klientide turvalisus peab olema alati esikohal. Soovime olla oma toodete ohutuses täiesti kindlad ja tagada, et need vastavad kõigile ohutusstandarditele.

  • Ohutusstandard mänguväljakutele – EVS-EN 1176:2017 ja EVS-EN 1177:2018
  • Ohutusstandard skateparkidele – EVS-EN 14974:2006/A1:2010
  • Ohutusstandard välitreeningseadmetele – EVS-EN 16630:2015